Jest 45 produktów.

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Aktywne filtry

Odżywki białkowe

Co to są koncentraty białkowe (białka)

Białko serwatkowe jest szybko trawione i jest ulubionym suplementem wśród sportowców, kulturystów w ćwiczeniach rekreacyjnych. Soja, jajka, konopie i kazeina to alternatywne proszki białkowe o nieco innej masie aminokwasowej, które mogą nie być tak skuteczne w zwiększaniu masy mięśniowej. Proszki białkowe zwykle zawierają czyste białko, z możliwym dodatkiem słodzików i aromatów. Proszki białkowe zawierają jedynie śladowe ilości węglowodanów i tłuszczów i zwykle zawierają około 20 do 30 gramów białka na porcję.

Koncentrat białkowy zawiera ponad 70% białka ze źródeł takich jak: serwatka, soja, kazeina, białko jaja itp. lub zawiera pojedyncze źródło białka o stężeniu poniżej 10%, mające od 100 do 200 kalorii na porcję, w zależności od producenta i zawartych w nim rodzajów białka.

Proszki białkowe składają się głównie z białek zmieszanych z kilkoma gramami cukru. Porcja białka w proszku zwykle zawiera 20 gramów białka i około 100 kalorii.

Różnica między wzmacniaczami a koktajlami proteinowymi jest zredukowana do wartości odżywczej każdego z nich. W normalnym shake'u proteinowym zwykle możesz spodziewać się spożycia 100-150 kalorii i otrzymania 20-30 g białka.