Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsułki
  • Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsułki

Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsułki

37,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Pro Digestive 25000 30 kapsułek zawiera pankreatynę. Pankreatyna zawiera proszek z trzustki ssaków, głównie z trzustki świńskiej, który oprócz zewnątrzwydzielniczych enzymów trzustkowych lipazy, alfa-amylazy, trypsyny i chymotrypsyny zawiera także inne enzymy.

Zabieg Pro Digestive 25000 pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi poprzez regulację trawienia!

Decydującym czynnikiem jest aktywność enzymatyczna lipazy, a także części trypsyny. Aktywność amylolityczna jest ważna tylko w leczeniu mukowiscydozy, ponieważ nawet w przewlekłym zapaleniu trzustki rozszczepianie polisacharydów pokarmowych przebiega bez zaburzeń.

Zwierzęca lipaza trzustkowa, podobnie jak ludzka lipaza, nie jest odporna na działanie soku żołądkowego, więc przy pH poniżej 4 następuje nieodwracalna inaktywacja jej aktywności lipolitycznej.

Lipaza trzustkowa odszczepia kwasy tłuszczowe cząsteczki triacyloglicerydów w pozycjach 1 i 3. Wolne kwasy tłuszczowe i 2-monoglicerydy powstałe w obecności kwasów żółciowych są szybko wchłaniane, głównie w górnej części jelita cienkiego.

Aktywacja trypsynogenu od trypsynogenu odbywa się autokatalitycznie lub pod wpływem enterokinazy jelita cienkiego. Trypsyna z kolei powoduje aktywację innych enzymów proteolitycznych. Endopeptydaza dysocjuje wiązania peptydowe przy udziale lizyny i argininy, a tym samym rozszczepiając wiązania peptydowe, wraz z innymi enzymami, przyczynia się do rozszczepiania białek na aminokwasy i peptydy o niskiej masie cząsteczkowej. Według najnowszych danych trypsyna hamuje wydzielanie trzustki, samoistnie pobudzane po aktywacji w górnych częściach jelita. Działanie przeciwbólowe preparatów na bazie pankreatyny wynika właśnie z tego mechanizmu. Podobnie jak endoamylaza, alfa-amylaza rozszczepia bardzo szybko polisacharydy, które zawierają glukozę, dlatego jej aktywność pozostaje dość ważna,

Biodostępność Kapsułki ulegają samorozpuszczeniu i są uwalniane w żołądku i rozprowadzane nawet w obecności pokarmu. Powłoka kapsułek odporna na soki żołądkowe chroni enzymy wrażliwe na działanie kwasów przed inaktywacją przez kwas żołądkowy podczas przejścia przez żołądek. Enzymy nie są uwalniane, dopóki nie osiągną neutralnego lub lekko zasadowego środowiska jelita grubego, w którym rozpuszcza się wyściółka. Ponieważ pankreatyna nie jest wchłaniana, nie można podać informacji na temat jej właściwości farmakokinetycznych i biodostępności. Skuteczność pankreatyny zależy od stopnia i szybkości, z jaką enzymy są uwalniane z postaci farmaceutycznej, a zatem odpowiada dostępności galenowej.

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODANIA

Zaleca się podawanie 20000 - 40000 jednostek lipazy do posiłku, zgodnie z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi dawkowania.

O ile nie zalecono inaczej, dawka to 2-4 kapsułki Pro-Digestive na posiłek (co odpowiada 20000 ~ 40000 AU lipazy na posiłek).

Wymagana dawka może być również wyższa. Zwiększanie dawki odbywa się wyłącznie pod nadzorem lekarza i zależy od objawów (np. Stolce tłuszczowe i bóle brzucha).

Nie należy przekraczać dziennej dawki enzymów 15000-20000 jednostek lipazy na kg masy ciała.

Kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania lub łamania, popijając odpowiednią ilością płynu, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku lub przekąsce.

Czas trwania podawania Pro-Digestive ustalany jest wspólnie z lekarzem, w zależności od schorzenia

SKŁAD PRODUKTU

Kapsułka 25000 AU zawiera:

substancja czynna: pankreatyna 383,75 mg (minimalna aktywność lipolityczna 25000 AU, amylolityczna 22500 AU, proteolityczna 1250 AU).

substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu, uwodorniony olej rycynowy, krzem koloidalny bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna.

1476
2020-08-30
Nowy produkt

Reviews (0)

Related products