Jest 61 produktów.

Pokazano 1-24 z 61 pozycji

Aktywne filtry

Aminokwasy

Aminokwasy to małe cząsteczki biologiczne, które składają się z większych jednostek, które są białkami. Ciało nabywa aminokwasy potrzebne do trawienia białek pokarmowych. Proces ten jest jednak powolny i kosztowny. Dlatego w pewnych sytuacjach fizjologicznych szybkie uzupełnianie aminokwasów staje się absolutną koniecznością!

Białka mięśniowe są dzielone na aminokwasy przez enzymy, które niszczą białka, dopóki ich poziom wolnych aminokwasów nie wzrośnie. Wysokie stężenie wolnych aminokwasów w komórkach mięśniowych pozbawia enzymy aktywności katabolicznej. Możesz zwiększyć poziom wolnych aminokwasów w komórkach mięśniowych i możesz hamować katabolizm, połykając tabletki z hydrolizatem białkowym. Hydrolizowane białka to tylko białka trawione laboratoryjnie - podzielone na aminokwasy. Zhydrolizowane białka działają antykatabolicznie i anabolicznie (poprawiając równowagę azotu plus) i przyspieszają regenerację po leczeniu. Z drugiej strony niektóre aminokwasy, pochodzące głównie z hydrolizatów białek serwatkowych, wykazują aktywność hormonalną - nasilają anabolizm, zwiększają rozpad tkanki tłuszczowej, wzmacniają układ odpornościowy i zmniejszają przeciążenie.

Aminokwasy serwatki są najczęściej stosowane przed i po wysiłku, przed snem i po przebudzeniu, aby zmniejszyć katabolizm stresu i po absorpcji (w nocy). Jeśli aminokwasy BCAA są stosowane w tym samym czasie co suplementy serwatki, wówczas aminokwasy serwatki są stosowane przed posiłkami w celu uzupełnienia aminokwasów w posiłku.